Apzinām aptiekas, kurās var utilizēt nederīgos medikamentus

Aprīļa mēnesī Euroaptieka pievērsa uzmanību nederīgo medikamentu utilizācijas problēmai. Lai noskaidrotu iedzīvotāju informētību par iespējām utilizēt vecos medikamentus, tika veikta elektroniska aptauja, kurā kopumā piedalījās 348 respondenti no visiem Latvijas novadiem. „Secinājumi ir šokējoši! Gandrīz 80% no respondentiem atzina, ka nezina, ko darīt ar medikamentiem, kam beidzies derīguma termiņš. 55,9% aptaujas dalībnieku atzina, ka vecās zāles vienkārši izmet miskastē. Gandrīz ceturtā daļa tās noskalo kanalizācijā vai sadedzina kopā ar citiem sadzīves atkritumiem. Tikai 8,1% respondentu meklē vietu, kur utilizēt nederīgos medikamentus,” informē Euroaptieka valdes locekle Inga Zemdega – Grāpe.

Kā informē Euroaptieka valdes locekle, aptiekām visā Latvijā tika nosūtīts aicinājums pievienoties sociālajam projektam, mudinot iedzīvotājus nodot medikamentus, kam beidzies derīguma termiņš aptiekās, nevis piesārņot apkārtējo vidi. Zemāk publicējam to aptieku sarakstu, kas atsaucās Euroaptieka aicinājuma, vai, kurās jau iepriekš darbojusies nederīgo medikamentu utilizācijas programma:

  • SIA „Euroaptieka”
  •  SIA „Cesvaines aptieka”
  •  SIA „Gulbju aptieka”

Aicinām arī citas aptiekas, kurās tiek pieņemti medikamenti, kuriem beidzies derīguma termiņš, informēt par to mūs, rakstot uz info@aab.lv.