Labklājības ministrija un Latvijas tirgotāju asociācija pasniedza uzņēmējiem atzinības rakstus par ieguldījumu Latvijas politikā

Otrdien, 4. decembrī, Labklājības ministre Ilze Viņķele kopā ar Latvijas tirgotāju asociācijas prezidentu Henriku Danusēviču pirmo reizi pasniedza uzņēmējiem un sociālajiem partneriem atzinības rakstus par ieguldījumu Latvijas politikas veidošanā.

Šogad atzinības rakstus saņēma tie uzņēmēji, kuri veltīja savu laiku un enerģiju projektiem, kas ir tieši saistīti ar sociālās vides uzlabošanos un dzīves kvalitātes celšanos Latvijā. Starp atzinības rakstu saņēmējiem ir Inga Zemdega-Grāpe, Euroaptiekas valdes priekšsēdētāja un arī Aptieku Attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja, Natālija Zīlīte, SIA "Dekna", Māris Mālmeistars, SIA "Māris un Co", Raits Strautiņš, SIA "Damps", Ilmārs Klaužs, SIA "Vējkalni Miki", Silvija Miniča, Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācija, Zigurds Palejs, SIA "Apgāde", Vilhelmīne Strautiņa, SIA "Narvesen Baltija, Austris Kalniņs, LTA, Irēna Antone, LTA.

"Man ir liels prieks piedalīties šajā pasākumā un it īpaši uzzināt, ka uzņēmēju ieguldījums guvis lielu atzinību Labklājības ministrijā. Vienmēr cenšos atbalstīt labas iniciatīvas, kuras ir vērstas uz to, lai uzlabotu cilvēku dzīves kvalitāti. Mēs cenšamies piedalīties daudzos projektos – sākot ar Nacionālā Attīstības plāna apspriešanas un beidzot ar kases aparātu tehnisko prasību ieteikumiem, bet galvenokārt pievēršam uzmanību regulējumiem, kas skar aptiekas un medikamentus. Mēs katru mēnesi dodam vairākus likumprojektu vai Ministru kabineta noteikumu izmaiņu iniciatīvas vai atzinumus, uzstājamies, gatavojam informatīvas prezentācijas" – uzsvēra Inga Zemdega-Grāpe, Aptieku Attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja, atzinības raksta saņēmēja.

Savā svinīgajā uzrunā labklājības ministre uzsvēra, ka uzņēmēju loma ir ļoti būtiska, sociāli atbildīgas valsts politikas veidošanā. Tieši tāpēc Labklājības ministrija nereti vēršas pie uzņēmējiem un sociālajiem partneriem, lūdzot atziņas par gaidāmajiem projektiem vai likumu grozījumiem. Īpašu uzsvaru Ilze Vinķele lika uz Latvijas iedzīvotāju labklājības līmeņa celšanu pirms pārejas uz eiro. Viņa ir lūgusi uzņēmējus arī turpmāk aktīvi sniegt ministrijai savus priekšlikumus par neapliekamā minimuma lielumu, kā arī valsts nodokļu politiku darbaspēka jomā. Labklājības ministre noradīja, ka viņai rūp arī darba dēvēju domas par Latvijas attīstības plānu 2014. -2020. gadam.

Turklāt Latvijas tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusevičs paudis atbalstu Labklājības ministrijas iniciatīvai un iecerējis uz tās bāzes izveidot sociāli aktīvo uzņēmēju pulku. "Ceru, ka arī nākošgad Labklājības ministrija turpinās tradīciju un vismaz morāli atbalstīs tos aktīvākos uzņēmējus, kuri rada labvēlīgu darba vidi saviem darbiniekiem un aktīvi ārpus darba laika iesaistās likumu grozījumu izstrādē. Pateicoties viņu idejām, Latvijas likumdošana kļūst pilnvērtīgāka" – atzīmēja Henriks Danusevičs, LTA prezidents.

Papildinformācija:
Inga Zemdega-Grāpe, AAB priekšsēdētāja
e-pasts: inga.zemdega@aab.lv
tālr.: +371 29208520